Ad Soyad :
Telefon :
E-mail :
Konu :
Mesaj :
90
PDD
0507 921 33 90
Hoşgeldiniz Bugün ;
21 Kasım 2019
Untitled Document

EFT TEKNİĞİNİN ÜSTÜNLÜKLERİ

12.02.2015
• Hızlıdır - Birçok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.
 
• Etkili ve kalıcıdır - Ömür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.
 
• Yumuşak ve naziktir - Sadece parmak uçları dokundurularak yapılır
 
• Güvenlidir - Bedende çekme, itme, döndürme gibi manipulasyonlar yapılmaz, iğne batırılmaz, tablet ya da kimyasal herhangi bir madde alınmaz. Bu yüzden hiçbir tehlikesi yoktur.
 
• Özeldir - Uzun terapi seanslarında tüm yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir, sorunu anlatmamız bile gerekmeyebilir.
 
• Kolaydır - Öğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir, yöntemi kullanacak kişinin psikoloji ya da tıp eğitimi alması gerekmez.
 
• Kendi kendine uygulanabilir.
 
• Her tür sorun için uygulanabilir.
 
• Yeni sorunlara yol açmaz - Geçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez. Birçok psikolog aylar, hatta yıllar süren terapilerin yeni sorunlar getirdiğini, suçluluk, pişmanlık, kendine dönük öfke vb duygular yarattığını kabul etmektedir.
 
• Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasındadır.
 
 
EFT'nin uygulama alanları
 
 
Olumsuz Duygular (Stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon ...)
 
Olumsuz İnançlar (“Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Kimseye güvenmemek lazım”, “Para bana hiç gelmeyecek”, "Hiç kimseye güvenemem", "Bütün erkekler aldatır") 
 
Duygusal Travma (Kaza, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten çıkarılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama...)
 
Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları...)
 
Madde Bağımlılıkları (Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş...)
 
İlişki Sorunları (Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı...)
 
Hedef Belirleme (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacına aşmada...)
 
Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma...)
 
Ruhsal Gelişim (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme...)
 
 
EFT'nin Genelleştirme Etkisi
 
Daha önceden söylemiş olduğum gibi, sizi EFT'nin etkileyici bir özelliğini tanıtmak istiyorum. Buna Genelleştirme Etkisi diyorum, çünkü EFT ile birkaç ilişkili sorunu belirledikten sonra süreç bu sorunların tamamı üzerinde genelleşmeye başlar. Örneğin, işkenceye dair 100 travmatik anıya sahip olan birisi EFT'yi kullandıktan sonra sadece 5 veya 10 tanesini etkisiz hale getirdikten sonra tamamının yok olduğunu görebilir.
 
 
 
 Temel Reçeteyi ezberleyin. Uygun bir Düzen doğrulaması ve Anımsatıcı Cümle ile uyarlayarak herhangi bir duygusal veya fiziksel soruna doğrultun. Mümkün olduğunda spesifik olun ve EFT'yi kişinin yaşamında sorunun temelinde olabilecek belirli duygusal olaylara doğrultun. Gerekli olduğunda, Bu bazı insanlar için irkilticidir, çünkü yaşamlarında bu tekniklerle bitmek bilmeyen seanslar süreceğini düşündükleri çok fazla travma vardır. Durum bu değildir, en azından genellikle. EFT çoğu kez sadece birkaç ağacı kestikten sonra bütün ormanı temizler.
 
EĞİTİMLER İÇİN HABERLER VE DUYURULAR KISMINA BAKINIZ..
 
SORULARINIZ İÇİN;
 
0 505 818 68 50
 
MEHMET DALKIRAN
Hipnoz ve EFT Eğitmeni/Psikolojik Danışman